Kokie yra karkasinių namų privalumai?

Gyvenimas mediniame name neabejotinai yra pranašesnis už gyvenimą bet kurių kitų konstrukcijų namuose. Mediniai pastatai yra geriausias būdas atsipalaiduoti ir mėgautis laimingu bei sveiku gyvenimu. Kaip žinia, mediena savaime turi nemažai savybių, kurios yra naudingos žmonėms.

 • Medinis namas turi daugybę svarbių pranašumų – komforto, klimato, taip pat sveikatos ar tvarios aplinkos atžvilgiu.
 • Mediena yra bioenergetinė ir ekologiška medžiaga. Lanksti, atspari, lengva ir patvari mediena tinka daugumai konstrukcijų.
 • Dėl turimų savybių, rekomenduojama statyti medinius namus netgi seisminėse vietovėse, kur yra didesnis žemės drebėjimų pavojus.
 • Konstrukcija yra itin tvirta dėl medienos lankstumo ir svorio stiprumo.
 • Mediena apsaugo nuo dulkių cirkuliacijos.
 • Drėgmės lygis mediniame karkase yra natūraliai žemas. Medienos medžiaga yra lengvai prižiūrima ir suteikia fiziologinių bei psichologinių pranašumų. Gyvendami mediniame name jausitės tikrai šiltai ir patogiai.
 • Mediena natūraliai kvėpuoja, kas lemia subalansuotą bei sveiką gyvenamąją aplinką. Karkasinis namas pasižymi lanksčiu išplanavimu, kurį vėliau galima keisti bei plėsti pristatant papildomas konstrukcijas. Naujai statomi karkasiniai namai yra efektyvus sprendimas sprendžiant aplinkosaugos problemas, tuo pačiu užtikrinant komfortą, modernumą ir šiuolaikinį dizainą.

Statybų su mediena tvarumas

 • Mediena yra atsinaujinantis išteklius, o tai reiškia, kad ją galima papildyti natūraliais procesais. Tai skiriasi nuo neatsinaujinančiųjų išteklių, tokių kaip iškastinis kuras (naudojamas statant mūrinius namus), kurie yra riboti ir negali būti pakeisti juos panaudojus.
 • Vienas iš medinio namo privalumų yra tas, kad jis gali padėti sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Medžiai augdami sugeria anglies dioksidą iš atmosferos. Medienos gaminių naudojimas statyboms vietoj tokių medžiagų kaip betonas ar plienas gali padėti sumažinti šios anglies dioksido kiekį ir kompensuoti dalį su statyba susijusių išmetamųjų teršalų.
 • Mediena yra biologiškai skaidi, kuri laikui bėgant gali natūraliai suskaidyti ir grąžinti maistines medžiagas į dirvą. Tai skiriasi nuo tokių medžiagų kaip plastikas, kurioms suirti gali prireikti šimtų metų ir kurios prisideda prie taršos bei atliekų.

Atsparumas statinei elektros iškrovai

Mediena yra atspari elektros energijai, todėl medinių namų pastatai yra saugesnis pasirinkimas gyventi, palyginus su kitų tipų konstrukcijomis. Atsižvelgiant į tai, gaisro tikimybė dėl trumpojo jungimo yra labai nedidelė. Mediniai namai visiškai atitinka gaisrinės saugos reikalavimus. Ne daug kas žino, kad medienos apanglėjimo sluoksnis gaisro atveju tarnauja kaip apsauga. Kai mediena apdega, susidaręs anglies sluoksnis stabdo ugnies patekimą į nepažeistus gilesnius sluoksnius. Tai reiškia, kad gaisro atveju, medienos mechaninės savybės yra mažiau veikiamos nei kitų medžiagų, pavyzdžiui plieno, kuris gali sulinkti ir sugriūti. Labai populiarus mitas – kad mediniame pastate gaisro atveju ugnis būtinai išplis, bus pažeistos laikančiosios konstrukcijos ir pastatas sugrius. Tai yra netiesa. Dabartiniai mediniai pastatai yra statomi iš masyvių klijuotosios medienos konstrukcijų, kurios turi išdegimą mažinančias dangas, įdiegiamos šiuolaikiškos inžinerinės sistemos, o gaisro plitimui sustabdyti numatomos užsklandos.

Plačiau:https://sa.lt/gaisrines-saugos-issukiai-projektuojant-mediniu-konstrukciju-pastatus/

Medinis namas taupo energiją ir pinigus

 • Mediniai pastatai yra energetiškai efektyvūs. Dėl medinių konstrukcijų izoliacinių savybių, nėra poreikio dažnai naudoti temperatūros kontrolės įrangą. Mediniai namai padeda natūraliai išlaikyti namus šiltus žiemą ir vėsius vasarą, kas sumažina priklausomybę nuo daug elektros energijos suvartojančių šildytuvų ar oro kondicionierių ir lemia mažesnes sąskaitas už elektrą.
 • Mediniai namai gali būti suprojektuoti ir pastatyti taip, kad būtų energetiškai efektyvūs su tokiomis funkcijomis kaip izoliacija, trigubi langai ir energiją taupantys prietaisai.
 • Mediena gali būti naudojama kuriant labai sandarius pastatus, kurie gali padėti išvengti skersvėjų ir sumažinti šilumos nuostolius.

Natūrali izoliacija

Mediena yra natūralus izoliatorius. Tai reiškia, kad žmonės, gyvenantys mediniame name yra labiau apsaugoti nuo išorinių klimato sąlygų pokyčių. Net jei žiemą lauke labai šalta, medinių namų vidinė temperatūra išlieka tokia pati. T.y. staigus temperatūros kritimas neturi didelės įtakos medinio pastato vidaus temperatūrai. Priešingai, betoninių konstrukcijų vidinė temperatūra iš karto svyruoja, kai oro temperatūra lauke pakinta. Darytina išvada, kad medinis namas yra patogi ir jauki vieta gyventi. Jame gyvenantys žmonės turi geresnę fizinę ir psichinę sveikatą, nes gyvena stabilios temperatūros aplinkoje.

Medienos ilgaamžiškumas

 • Mediena yra stipri ir patvari medžiaga, galinti atlaikyti kasdienio gyvenimo nusidėvėjimą.
 • Tinkamai prižiūrimi mediniai namai gali tarnauti daugelį metų, o jų tarnavimo laikas prasideda nuo 100 metų ir ilgiau. Tai reiškia, kad mediniame name gali gyventi ne viena ir ne dvi kartos.
 • Tinkamai apdirbta mediena yra atspari kenkėjams ir puvimui.

Medinio namo estetika

 • Mediena turi natūralų grožį, kuris gali pagerinti namų išvaizdą. Jo šilta, organiška išvaizda suteikia pastatui charakterio ir žavesio.
 • Mediena gali būti dažoma įvairiomis spalvomis, medinėmis detalėmis ir ornamentais puošiamas tiek namo vidus, tiek išorė, tam kad atitiktų asmeninius pageidavimus ir namų stilių.
 • Mediena namuose gali būti naudojama įvairiais būdais – nuo konstrukcinių elementų, tokių kaip sijos ir gegnės, iki dekoratyvinių detalių, tokių kaip apdaila ir spintelės.

Greita konstrukcija

 • Mediena yra lengva ir lengvai apdirbama medžiaga, kuri padaro statybą greitesnę ir lengvesnę, palyginus su statyba kitomis medžiagomis.
 • Surenkamus medinius komponentus, tokius kaip pertvaros ir plokštės, galima greitai surinkti vietoje, taip sutrumpinant statybos laiką.
 • Mediniai namai dažniausiai yra pastatomi greičiau nei namai, pagaminti iš kitų medžiagų, todėl galite persikelti ir greičiau pradėti mėgautis savo naujais namais.

Ekonominiai statybos iš medžio privalumai

 • Apskaičiuota, kad medinių namų statyba yra 30% pigesnė nei betoninių ir mūrinių namų statyba, ypač ilguoju laikotarpiu.
 • Mediena yra lengva ir lengvai apdirbama medžiaga, kuri padaro statybą greitesnę ir lengvesnę, palyginus su statybos procesu, naudojant kitas medžiagas. Tai padeda sumažinti darbo sąnaudas.
 • Medinių namų energijos vartojimo efektyvumas laikui bėgant gali sumažinti sąskaitas už elektrą ir šildymą, o tai dar labiau sumažina bendrus medinio namo išlaikymo kaštus.

Medinių namų universalumas

 • Medinius namus galima lengvai modifikuoti ar išplėsti, išardyti pastatus ir perkelti į kitą vietą. Mediena yra lanksti medžiaga, kuri gali būti performuojama, kad atitiktų įvairaus dizaino stilius.
 • Mediniai namai gali būti lengvai pritaikomi skirtingam klimatui ir aplinkai, naudojant tokias funkcijas kaip izoliacija ir langai, kuriuos galima pritaikyti konkretiems poreikiams.

Šiluminė nauda

Mediena yra termiškai atspari medžiaga. Tuo tarpu kitose konstrukcijose naudojamoms medžiagoms, tokioms kaip betonas, cementas ir metalai, šilumos padidėjimas arba sumažėjimas gali būti kenksmingas. Dauguma šių medžiagų, kurios paprastai naudojamos pastato konstrukcijose, plečiasi, kai temperatūra pakyla. Tai turi įtakos jų struktūrinei sanglaudai, todėl padaroma žala statiniams. O mediena, būdama organiška medžiaga, nekinta net esant intensyviai šilumai arba itin žemai temperatūrai. Visa tai padeda išsaugoti struktūros vientisumą. Akivaizdu, kad mediniai namai turi ilgesnį tarnavimo laiką ir patiria mažiau žalos dėl šilumos pokyčių.

Akustiniai privalumai

Daugelis muzikos instrumentų yra pagaminti iš medžio. Taip yra dėl medienos akustinių savybių. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl muzikos koncertai vyksta salėse su medinėmis sienomis. Mediena sugeria garsą, todėl lieka mažiau triukšmo ir aido. Mediniai gyvenamieji namai pasižymi tomis pačiomis savybėmis. Namo viduje yra mažiau triukšmo, o išorė suteikia ramią gyvenamąją aplinką. Be to, jei mėgstate groti muziką, garsą sugerianti, rami ir jauki medinio namo aplinka yra geriausias pasirinkimas.

Atsparumas oksidacijai

Mediena turi atsparumą oksidacijai. Oksidacija yra rūdžių ir dėl jų atsirandančių metalų pažeidimų priežastis. Tačiau mediena yra apsaugota nuo bet kokios oksidacijos, suteikiant mediniams pastatams ilgesnį tarnavimo laiką. Todėl medinis gyvenamasis namas mažiau nusidėvi, jam sumažėja techninės priežiūros ir remonto darbų poreikis.

Scroll to Top